<a href="https://www.freepik.com/free-photos-vectors/book">Book photo created by freepik - www.freepik.com</a>Książka pełna zagadek niełatwych do rozwiązania

Książka to rzecz, która daje nam masę emocji. Każdy z nas woli zupełnie inne gatunki literackie. Jednym z najciekawszych oraz przynoszących najwięcej emocji gatunków jest kryminał. Ma on naprawdę ogromną ilość fanów. Nie ma co się dziwić. Dzięki kryminałowi mamy możliwość śledzenia historii w niej opisanej oraz stopniowego, powolnego i wcale niełatwego dochodzenia do prawdy, do rozwiązania, które może być bardzo zaskakujące. Podczas czytania kryminałów możemy zapomnieć o całym otaczającym nas świecie, o wszystkich naszych zmartwieniach, o obowiązkach, codzienności i przenieść się do zupełnie innego, nowego świata przepełnionego postaciami o fascynujących charakterach wykreowanych przez autora lub autorkę książki. Dzięki czytaniu tego właśnie gatunku literackiego dowiadujemy się również mnóstwa nowych i przydatnych informacji dotyczących tematów takich jak prowadzenie śledztwa, odnajdowanie śladów, poszlak, tropów, praca policji i innych organów śledczych oraz wiele innych, ciekawych tematów. Mało tego, poprzez czytanie kryminałów dowiadujemy się bardzo dużo na temat praw człowieka, a są to przecież niezwykle przydatne informacje. Czy warto więc czytać książki należące do tego gatunku literackiego? Odpowiedź brzmi: zdecydowanie. “Boski znak” to powieść kryminalna opisująca historię pewnego redaktora, który przyjmując jedno zlecenie wpadł w bardzo poważne kłopoty, z których niełatwo będzie się wydostać.

O czym opowiada książka “Boski znak”?


Autorem tej porywającej powieści kryminalnej jest polski pisarz Krzysztof Bochus. Książka ta została wydana przez wydawnictwo Skarpa Warszawska. “Boski znak“, jak już wcześniej wspomniano, opisuje historię pewnego dziennikarza. Poznajmy więc Adama Berga. Zdecydował się on przyjąć zlecenie od grupy bardzo wpływowych miliarderów. Jego zadaniem jest dowiedzieć się, gdzie zostały ukryte skarby, które ponoć znajdują się w zamku Czocha. Wszystko wskazuje na to, że  zostały one ukryte jeszcze pod koniec wojny. Bardzo szybko okazuje się jednak, że podjęcie się tego zadania nie było dobrym pomysłem. Adam Berg staje się ofiara prześladowań. Grób jego matki zostaje zniszczony. Mało tego, ktoś postanawia się włamać do jego mieszkania i podrzuca mu narkotyki. Reporter jednak nie rezygnuje i postanawia wypełnić zlecenie do samego końca. Cały czas ktoś wyprzedza każdy ruch dziennikarza i krzyżuje wszystkie jego plany. Cała sprawa staje się coraz bardziej skomplikowana i męcząca. Śledztwo wykracza poza Polskę i obejmuje coraz więcej tajemniczych osób.

 

Tags: