Krzysztof Bochus to człowiek wielu twarzy. Z zawodu jest dziennikarzem i publicystą. Jest także wykładowcą akademickim. W swojej karierze zawodowej był także m.in. redaktorem naczelnym miesięcznika „Sukces”. Czy jednak ktoś osobę autora odnoszącego ogromne sukcesy na rynku literackim byłby w stanie powiązać ze współwłaścicielem spółki deweloperskiej? Dyrektorem marketingu i public relations w dużych korporacjach biznesowych? Tak, jak widać na nudę w swoim życiu Krzysztof Bochus nie narzeka. Stworzył kilka fantastycznych książek. Teraz warto sięgnąć po “Boski znak“, która jest częścią opowieści o Adamie Bergu.

Na tropie skarbów

Główny bohater – Adam Berg – to młody redaktor, który mieszka w Gdańsku. Ostatnimi czasy czuje, że jego życie utknęło w martwym punkcie. Z wielką przyjemnością przyjmuje więc zlecenie od trzech najbogatszych Polaków. Oczekują oni od niego, że odnajdzie on wielkie skarby, które ukryte są w jednym z najpiękniejszych miejsc w Polsce – zamku Czocha. Adam czuje, że czeka na niego świat przygód. Jednak nie spodziewał się chyba tego, co los mu bardzo szybko przyniesie. W “prezencie” otrzymuje on brutalny mord wykonany na jednym ze zleceniodawców. Ślady zbrodni wskazują na człowieka, który już kiedyś wylądował przez Berga za kratkami. Czy jego dawny wróg planuje się na nim zemścić? To jednak nie wszystko. Okazuje się bowiem, że ktoś gdańszczanina zaczyna prześladować. Z wielkim zaskoczeniem Berg odkrywa, ze grób jego matki zostaje zbezczeszczony. Do jego mieszkania ktoś podrzuca narkotyki. Kto chce mu zaszkodzić?

Wyścig po prawdę

Na dodatek okazuje się, że nie tylko Adam ma zamiar odnaleźć skarby. Okazuje się, że jest wiele chętnych osób do tego, aby ten wielki majątek odnaleźć. wszystko coraz bardziej zaczyna się komplikować. Ktoś zaczyna ubiegać Berga w jego ruchach. Dziennikarskie śledztwo zaczyna nabierać ogromnego rozpędu. Czy jednak młody redaktor będzie umiał sobie z nim poradzić? Czy dla dobra siebie i swoich bliskich będzie chciał jednak wycofać się z tej sprawy? Berg czuje, że nie jest to tylko wyścig po skarb. To również wyścig o prawdę, ponieważ nie wszyscy są tym za kogo się podają. Kto więc mówi prawdę? “Boski znak” wprowadza nas w świat jednego z najpiękniejszych zamków, który do dnia dzisiejszego można odwiedzać. Autor nie tylko jednak pozwoli nam zwiedzić ten cenny zabytek architektury. Razem z głównym bohaterem będziemy mogli wyruszyć w tajemniczą podróż na włoską ziemię i na jedną z najpiękniejszych wysp – Sycylię.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com
Tags: