Nieprzewidywalna, mrożąca krew w żyłach intryga oraz zagadka dotycząca skarbu, ukrytego ponad 75 lat temu. Takimi słowami w skrócie można opisać drugą część bestsellerowej sagi o przygodach redaktora Adama Berga. Boski znak  (https://www.taniaksiazka.pl/boski-znak-krzysztof-bochus-p-1343162.html), bo taki tytuł nosi część druga, to kontynuacja Listy Lucyfera napisanej przez Krzysztofa Bochusa, która swoją premierę miała w 2019 roku.

Dalej, więcej i jeszcze ciekawiej

Główny bohater, gdański dziennikarz tym razem zostaje uwikłany w intrygę toczącą się wokół skarbu z zamku Czocha, zaginionego w trakcie trwania II wojny światowej. Po otrzymaniu zlecenia od kilku polskich bogaczy Berg, którego życie stanęło w martwym punkcie, nie zastanawia się nad nim długo. Podjęcie tej pracy nie przechodzi jednak bez problemów, gdyż jeden ze zleceniodawców ginie, brutalnie zamordowany przez niewiadomego sprawcę. Coś jednak wskazuje, że zabójca może być znajomy Bergowi. Czyżby jego wróg Lucyfer, powrócił zza grobu, a może znalazł sobie naśladowcę, który jest równie nieprzewidywalny i szalony co on. Czy to może tylko przypadek, a ta sprawa to tak naprawdę coś nowego, wiążącego się wyłącznie z ukrytym skarbem?

By to ustalić, dziennikarz będzie zmuszony przedrzeć się przez tajemnice, którymi owiany jest zamek Czocha, odkryć tożsamość tych, którzy go otaczają oraz przechytrzyć tego, kto również poszukuje ukrytego skarbu. Aby tego wszystkiego dokonać, opuści on granice naszego kraju oraz podda się wirowi sensacyjnych przygód, których nie pozazdrościłby mu nawet sam Indiana Jones.

Książka taka jak część pierwsza?

Intrygi oraz dziennikarskie śledztwo zawarte w Boskim znaku są w stanie zaskoczyć oraz zdumieć nawet najbardziej oczytanego czytelnika. Wpleciona tam iście kinowa akcja do samego końca podkręca emocje, tak by czytelnik nie miał ani chwili do wytchnienia. Dodatkowo historyczne wpisy, czyli retrospekcje będące połączeniem prawdziwej i niesamowitej historii dotyczącej zamku, to elementy, które zaciekawiły mnie do tego stopnia, że sam zacząłem zgłębiać losy tamtej średniowiecznej rezydencji.

Tak dobre wrażenia z lektury są zasługą bardzo dobrze współgrających ze sobą elementów świata, fabuły czy postaci, które pojawiają się na drodze Adama. Pan Krzysztof Bochus to natomiast osoba, która bardzo dobrze wie, czego chcą jego czytelnicy. Jest to też autor, któremu trudności nie sprawia zaspokajanie ich. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji zagłębić się w ten intrygujący i nieprzewidywalny świat zagadek i tajemniczych morderstw to koniecznie musicie to zrobić.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com
Tags: